Materiály plavek

V dnešní době patří plavky mezi základní vybavení v letním období. Léto je obdobím sucha, tepla a hlavně koupání. Koupání v bazénech, koupalištích či u moře. Výběr plavek je základním důležitým faktorem před cestou na dovolenou či před začátkem letního období. Plavky je nutné vybírat nejen podle vzorů, velikosti a střihu, ale také podle materiálu plavek.

Materiály plavek jsou v dnešní době velice kvalitní. Už se tedy nejedná o levné bavlněné oblečení, které kouše i tam, kde by nemělo, ale o pohodlný doplněk oblečení, za který se nemusíte stydět. Díky dnešním materiálům se vůbec nemusíte bát nosit kvalitní plavky, protože tyto materiály plavek skutečně odpovídají dnešním standardům. Samozřejmě záleží na tom, v jaké cenové kategorii a odkud plavky nakupujete. Značkové plavky budou pochopitelně z kvalitnějšího materiálu plavek a déle vydrží. Rozdílné materiály plavek mohou mít za následek také nepříjemné a nepohodlné nošení, bohužel, plavky se většinou z hygienických důvodů nedají vyzkoušet na holém těle. Jak plavky sedí tak zjistíte obvykle až doma.

A z čeho jsou tedy materiály plavek, které se dnes nosí? Plavky se v dnešní době nejčastěji šijí z materiálů z umělých vláken. Tyto umělá vlákna jsou z velké části tvořeny polyamidy, typickým příkladem je nylon, používají se i jiné materiály plavek, např. Elastan, Lycra či Spandex. Materiály pro výrobu plavek bývají velice často kombinovány, aby splňovaly různé vlastnosti různých materiálů a vznikly tak téměř dokonalé plavky. Často se kombinuje např. Nylon a Lycra v poměru 4:1. Setkat se můžete i s neobvyklými materiály plavek, občas narazíte např.na materiál s obchodním názvem Rayon. Jedná se o materiál, který je tvořen z vláken stromů, bavlny a jiných rostlin.

Při výběru kvalitních plavek se tak zaměřte i na použitý materiál, který se na kvalitě plavek rozhodně projeví. Nebojte se neobvyklých materiálů, ty mohou mnohdy přinést lepší výsledky než klasické materiály plavek, které se běžně používají. plavky 2014Plavky 2011